pomysł na domowy biznes

Pomysł na domowy biznes – co produkować w domu?

Jest wiele osób, które pragną we własnym domu realizować aktywność zawodową. Dotyczy to przede wszystkim mam małych dzieci, które często zastanawiają się, jaki pomysł na domowy biznes wybrać. Okazuje się, że jest, co najmniej kilka możliwości na to by w zaciszu własnego domu, wykonując rękodzieło zarabiać całkiem dobre pieniądze.

Rękodzieło pomysłem na biznes

Rękodzieło w ostatnich czasach wraca do łask i zaczyna być coraz bardziej cenione na polskim rynku. Wobec zalewu standardowych i powtarzalnych produktów w sieciach handlowych klienci coraz częściej skłaniają się ku wyjątkowym i oryginalnym produktom, wykonywanym ręcznie.

Rękodzieło praca w domu może mieć bardzo różne oblicza. Tworzenie biżuterii, robienie dywanów na szydełku, malowanie obrazów czy dekorowanie starych przedmiotów to tylko niektóre możliwości rękodzieła. Jeśli ktoś zastanawia się, co można produkować w domu powinien rozważyć takie działalności jak robienie na drutach szalików i czapek czy własnoręczne tworzenie bukietów ślubnych z wstążek i koralików.

biznes-rękodzieło-w-domu

Okazuje się, że to, co można zrobić własnoręcznie i sprzedawać to także krótkie serie rzeczy tworzonych z pomocą maszyny do szycia. W ten sposób mogą powstawać ubranka dla dzieci, kocyki, opaski do włosów czy ozdoby do pokoju dziecięcego.

Samodzielne tworzenie biżuterii to także bardzo dobry pomysł na domowy biznes. Bez względu na to czy ktoś wykorzysta technikę sutasz czy będzie robił bransoletki z rzemyków może w ten sposób zarobić dobre pieniądze.

Jak sprawić, że biznes rękodzielniczy będzie opłacalny?

Gdy już ustalimy, jakie rękodzieło najlepiej się sprzedaje, powinniśmy przystąpić do działań promocyjnych. Bardzo pomocna będzie strona internetowa czy profil na portalu społecznościowym. Wiele rękodzielniczek decyduje się także na prowadzenie własnych blogów, dzięki czemu budują one własną społeczność, która stanowi grupę docelową.

co można produkować w domu

Z całą pewnością warto też swój pomysł na domowy biznes pokazywać na zewnątrz biorąc udział w targach rękodzieła i kiermaszach świątecznych. Każdy, kto zastanawia się, co produkować w domu, aby zarobić, musi zdawać sobie sprawę także z tego, że bardzo istotne jest miejsce sprzedaży.

Aby pomysł na domowy biznes okazał się zyskowny warto przede wszystkim wystawiać się na portalach dedykowanych rękodzielnikom. Ceny są tam stosunkowo wysokie, portale zapewniają wsparcie promocyjne i odpowiednią grupę docelowa, w skład, której wchodzą także klienci z zagranicy.

 

Udostępnij
 • 5
 • 1
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia
 •  
  6
  Udostępnienia
 • 5
 • 1
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments