pomysł na biznes z drewnem

Pomysł na biznes z drewnem – co produkować z drewna, aby zarobić?

Aby założyć dochodową działalność, trzeba mieć dobry pomysł, nieźle go zrealizować i dodatkowo mieć odrobinę szczęścia. Powiedzmy, że mamy już pierwszy element: pomysł na biznes z drewnem. Co dalej?

Co produkować z drewna?

Wszystko zależy od tego, jakim zapleczem, umiejętnościami i budżetem dysponujemy. Zadając sobie kluczowe pytanie, czyli co produkować z drewna aby zarobić, należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych.

Mając nieograniczony dostęp do zasobów drewna, w postaci własnego lasu lub preferencyjnych cen w tartaku, można pomyśleć o tworzeniu elementów niezbędnych w budowie i urządzaniu wnętrz. Krokwie, więźby dachowe, deski podłogowe czy ramy okienne zawsze znajdą kupca.

Decydując się na drewniany biznes tego rodzaju, godzimy się na konieczność posiadania hali produkcyjnej, profesjonalnych narzędzi i wykwalifikowanych pracowników. Wiedząc już, co robić z drewna żeby zarobić, ale nie mając wymaganego zaplecza, można nieco zweryfikować nasz pomysł na biznes z drewnem.

Pomysły z drewna – towary rzadkie i luksusowe

Alternatywą dla sprzedaży hurtowej, jest sprzedaż detaliczna wyspecjalizowanym grupom odbiorców. Wykonywane ręcznie –  bądź przy pomocy maszyn – nietypowe narzędzia, elementy konstrukcji i odrestaurowywanych zabytków, mogą przynieść prawdziwe krocie.

Ramy do luster, narzędzia dla serowarni czy uchwyty do zabytkowej broni. Chociaż wymagający drobiazgowości i skupienia podczas pracy, taki pomysł na własny biznes z drewnem w „roli głównej” , jest źródłem prawdziwej satysfakcji.

Drewniany biznes – piękne i doceniane wyroby

Można także podejść do tematu z poczuciem humoru. Mając miejsce do pracy, zapał i nieduży budżet, warto pomysły z drewna przenieść na bardziej rekreacyjny grunt. Zabawki, figurki, pamiątki z wakacji i tym podobne drobiazgi, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.

co produkować z drewna

Łatwe w wykonaniu, niekłopotliwe w przechowywaniu i transporcie, z powodzeniem znajdą swoje miejsce na stoiskach w najbardziej obleganych miejscowościach turystycznych w kraju. Fajne rzeczy z drewna należą do najczęściej kupowanych pamiątek z podróży.

Figurki zwierząt, zabytków, strugane ozdoby i małe tabliczki z życzeniami, stanowią uniwersalny i bardzo dochodowy pomysł na biznes z drewnem w tle.

Niezależnie od tego, czy działalność będzie nastawiona na produkcję elementów budowlanych czy pamiątkowych, wykorzystanie drewna zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Pomysł na biznes z drewnem może być inicjatywą spontaniczną, wynikiem długoletnich rozważań bądź efektem działalności artystycznej. Ważne, aby spotkał się  z pozytywnym odzewem odbiorców.

 

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments