Dropshipping - genialny pomysł na sklep internetowy

Dropshipping – genialny pomysł na sklep internetowy

Sklepy internetowe są coraz bardziej popularne. Zarówno klienci robiący zakupy online, jak i przedsiębiorcy szukający nowych sposobów na zarobienie pieniędzy często decydują się na środowisko internetowe jako środowisko do działania. Spośród różnych działalności internetowych nowością, która już ma wielu zwolenników, jest dropshipping.

Co to jest dropshipping?

Dropsihipping, jest to model logistyczny sprzedaży przez internet. Można prościej odpowiedzieć na pytanie: Dropshipping co to? Otóż, jest to taki rodzaj sprzedaży internetowej, w którym sklep sprzedaje produkty, a dostawca realizuje zamówienia. Do dostawcy należy magazynowanie produktów i realizacja wysyłek do klienta. Jest to dobry pomysł na sklep internetowy dla ludzi, którzy wolą być pośrednikami w sprzedaży.

Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca nie przejmuje się sprawami logistycznymi, a dystrybutorzy nie tracą czasu na znajdywanie klientów.

Dlaczego warto wybrać dropshipping?

Zaletą tego modelu sprzedaży jest oszczędność czasu. Sprzedawca nie musi tracić go na rozliczenia transakcji, wystawianie faktur, zaopatrywanie magazynu czy prowadzenie wysyłki. Swój cenny czas poświęca jedynie na przyjęciu zamówienia i przekazania płatności do hurtowni.

Prowadząc sklep internetowy dropshipping oszczędza się sporo pieniądze, które w standardowym modelu należałoby wydać na pomieszczenia biurowe, magazyny i zakup towarów do sprzedaży.

Dropshipping – ile można zarobić?

Zarobki, jak w większości przypadków, i tutaj zależą od zaangażowania sprzedawcy. Biorąc jednak pod uwagę wyżej wymienione możliwości oszczędności już na starcie, nikt chyba nie zadaje sobie pytania: „Dropshipping czy warto?”.

Dropshipping – wady.

Jak wszystko, i to rozwiązanie ma pewne minusy. Wadą dropshippingu jest pełne uzależnienie od dostawcy produktu. Działając jako pośrednik, nie możesz mieć wpływu na czas dostawy, które sprzedajesz oraz na jakość produktów. Co gorsza, to sprzedawca odpowiada za przebieg transakcji i jej końcowy efekt, nie dystrybutor.

Minusem jest również to, że wszelkie reklamacje odbywają się za pośrednictwem sprzedawcy, co niejednokrotnie powoduje niemałe zamieszanie.

Dropshipping – jak zacząć?

Na początek warto zbadać rynek. Kiedy już zdecydujemy się na konkretny produkt, sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie konkurować cenowo z innymi sklepami. Następnie przechodzimy do podpisania umowy z dostawcą. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na punkty dotyczące zwrotów i reklamacji oraz sposobu rozliczania się z dostawcą.

Następnym krokiem jest wybór platformy sprzedażowej i utworzenie oferty. Warto zlecić pozycjonowanie naszej strony specjalistom. Dobrze pozycjonowany sklep, to więcej odwiedzin przez potencjalnych klientów. Teraz już tylko pozostało walczyć o klienta tworząc i modyfikując oferty na coraz bardziej atrakcyjne.

 

Udostępnij
 • 7
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia
 •  
  7
  Udostępnienia
 • 7
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments